Kurs pierwszej pomocySytuacja zagrożenia życia może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zdajemy sobie sprawy z wielu zagrożeń, jakie niesie życie, dopóki ktoś nie ulegnie wypadkowi. Aby móc skutecznie nieść pomoc w takich sytuacjach, każdy człowiek powinien zrobić kurs pierwszej pomocy (ems.org.pl). I nie chodzi tu bynajmniej o kilkugodzinne szkolenie, na którym dużo się dowiemy, ale wiedza ta będzie bezwartościowa, jeśli nie będziemy wiedzieli, jak jej użyć.


Kurs pierwszej pomocy

Foto: images02.olx.pl


Skuteczny kurs pierwszej pomocy to taki, na którym nauczymy się unieruchamiać złamaną kończynę na symulancie i wykonamy sztuczne oddychanie i zewnętrzny masaż serca na fantomie. Tylko wtedy będziemy wiedzieli, jak zabrać się za udzielanie pierwszej pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Coraz częściej kurs pierwszej pomocy odbywa się już w szkole podstawowej. Jest to dobry pomysł, gdyż im wcześniej rozpocznie się naukę, tym większe szanse, że kiedyś ta wiedza pozwoli uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie. Statystyki nie kłamią o tym, że większość wypadków dzieje się w środowisku najbliższym – w domu. Kurs pierwszej pomocy powinien uświadamiać, jak ważne jest niesienie pomocy. Jeśli nie czujemy się na siłach do ratowania rannej osoby lub boimy się jej zaszkodzić, to przynajmniej zadzwońmy na pogotowie i nie zawadzajmy osobom, które się na tym znają.

Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Strona dla tych, którzy pasjonują się nauką jak i tych mających z nią problemy. Dzięki nam znajdziesz te najbardziej przydatne wiadomości edukacyjne zarówno te podstawowe jak i dla bardziej zaawansowanych miłośników nauki. Polecam odwiedzić także stronę