Kurs pierwszej pomocySytuacja zagrożenia życia może zdarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zdajemy sobie sprawy z wielu zagrożeń, jakie niesie życie, dopóki ktoś nie ulegnie wypadkowi. Aby móc skutecznie nieść pomoc w takich sytuacjach, każdy człowiek powinien zrobić kurs pierwszej pomocy (ems.org.pl). I nie chodzi tu bynajmniej o kilkugodzinne szkolenie, na którym dużo się dowiemy, ale wiedza ta będzie bezwartościowa, jeśli nie będziemy wiedzieli, jak jej użyć.


Skuteczny kurs pierwszej pomocy to taki, na którym nauczymy się unieruchamiać złamaną kończynę na symulancie i wykonamy sztuczne oddychanie i zewnętrzny masaż serca na fantomie. Tylko wtedy będziemy wiedzieli, jak zabrać się za udzielanie pierwszej pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Coraz częściej kurs pierwszej pomocy odbywa się już w szkole podstawowej. Jest to dobry pomysł, gdyż im wcześniej rozpocznie się naukę, tym większe szanse, że kiedyś ta wiedza pozwoli uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie. Statystyki nie kłamią o tym, że większość wypadków dzieje się w środowisku najbliższym – w domu. Kurs pierwszej pomocy powinien uświadamiać, jak ważne jest niesienie pomocy. Jeśli nie czujemy się na siłach do ratowania rannej osoby lub boimy się jej zaszkodzić, to przynajmniej zadzwońmy na pogotowie i nie zawadzajmy osobom, które się na tym znają.

Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Strona dla tych, którzy pasjonują się nauką jak i tych mających z nią problemy. Dzięki nam znajdziesz te najbardziej przydatne wiadomości edukacyjne zarówno te podstawowe jak i dla bardziej zaawansowanych miłośników nauki. Polecam odwiedzić także stronę